Blog

Veronika Allister a biohackingové tipy pre spokojnejšie bytie v novom roku

S príchodom nového roka sa často spája téma ZMENY. Vôľa meniť veci k lepšiemu a rásť je podľa nás súčasťou šťastného života. Ako zájsť na ceste sebarozvoja čo najďalej a pretaviť pozitívne zmeny do dôsledných každodenných návykov? Nechajte sa inšpirovať Veronikou Allister, zakladateľkou spoločnosti Systers, s ktorou sme sa v našom rozhovore dotkli základov biohackingu, témy stresu a črevného mikrobiómu.

Celý článok

Veronika Allister a biohackingové tipy pre spokojnejšie bytie v novom roku

S príchodom nového roka sa často spája téma ZMENY. Vôľa meniť veci k lepšiemu a rásť je podľa nás súčasťou šťastného života. Ako zájsť na ceste sebarozvoja čo najďalej a pretaviť pozitívne zmeny do dôsledných každodenných návykov? Nechajte sa inšpirovať Veronikou Allister, zakladateľkou spoločnosti Systers, s ktorou sme sa v našom rozhovore dotkli základov biohackingu, témy stresu a črevného mikrobiómu.

Vianoce: obdobie plné blikajúcich svetielok alebo čas pokoja a posvätnej atmosféry?

S blížiacimi sa sviatkami sa ulice rozžiaria hviezdami, stromčekmi a výzdobou všetkého druhu. A predsa sa nachádzame v období najväčšej tmy, keď sa odporúča spomaliť a nazrieť do seba. Máme na výber: buď nabehneme do pulzujúceho rýchleho prúdu, ktorý je cítiť najmä vo veľkých mestách a nákupných centrách, alebo sa môžeme stíšiť, ponoriť do svojho vnútra a odovzdať sa prirodzenému kolobehu prírody. Ako chcete tráviť tohtoročné sviatky? A ako vám funkčná strava pomôže s vnútorným pokojom počas sviatkov?

Autorka článku: Kateřina Rae

Prečo a ako byť "gluten-aware"? Prvá časť seriálu

Existuje mnoho pohľadov na problematiku lepku. Bezlepková "diéta" sa stala súčasťou módnych trendov, ale v čoraz väčšom počte prípadov ide o skutočnú intoleranciu. O čo ide a prečo je lepok potenciálne problematický nielen pre celiatikov? Týmto a ďalším otázkam sa v nasledujúcom článku venuje odborníčka Jana Soutor Raganová.

Prekonanie menopauzy s celostnou podporou zdravia

Menopauza predstavuje v živote ženy určitú výzvu. Telo prechádza endokrinnými, biologickými a klinickými zmenami, ktoré môžu byť spojené s vedľajšími príznakmi a zmenami v úrovni zdravia ženy. Z tohto dôvodu je tento prechod pre niektoré ženy náročný a môže výrazne ovplyvniť ich život. Je preto dôležité, aby počas tohto krehkého a zraniteľného obdobia mala každá žena k dispozícii vhodné stratégie, ktoré budú zodpovedať jej individuálnym potrebám.

Ako predchádzať sezónnej depresii? Návyky a strava, ktoré vyživujú vaše telo a dušu.

U sezónních depresí patří mezi hlavní příčiny rozhození cirkadiánního rytmu a naše odpojení od cyklů přírody. Na náš psychický stav přirozeně působí také střídání období a v případě podzimního poklesu nálad zejména úbytek světla a tepla. Jak prožít období zimního útlumu v co největší lehkosti a harmonii? Jakou zvolit výživu a které z návyků je nyní na čase rozvíjet?

Autorka: Jana Soutor Raganová

Tempeh, pesto, bezlepkový chlieb, tahini… Ochutnajte novinky od WILD & COCO!

Náš e-shop sme doplnili o pomyselné regály a počas jesene sme ich zaplnili novými výrobkami, ktoré v sebe spájajú funkčnosť, jedinečnú výživovú hodnotu a schopnosť starať sa o všemocný črevný mikrobióm. Slané aj sladké, na desiatu, raňajky aj obed - vo WILD & COCO si od teraz urobíte poriadny nákup, z ktorého si hravo zostavíte jedálniček na celý týždeň!

Rozrástli sme sa o produkty Powerlogy!

Ponuka e-shopu WILD & COCO sa neustále rozširuje, a to nás teší. Samotný rast je krásna a živá energia. A tentoraz sme pre vás v zákulisí našej výroby našli niečo jedinečné: výrobky Powerlogy. S touto spoločnosťou nás spája láska k funkčným potravinám, viera v životný štýl a túžba dať vášmu telu to najlepšie v podobe kvalitnej výživy. 

Podpora črevného mikrobiómu dieťaťa po užívaní antibiotík

Mikrobióm dieťaťa vzniká v maternici matky. Je ovplyvňovaný potravou, pocitmi a celkovým životným štýlom nastávajúcej ženy. Ako ho najlepšie ošetrovať a čím si pomôcť v čase hnačkových ochorení a po zaradení antibiotík? Prečítajte si rady a postrehy, ktoré zostavila pediatrička Tereza Sochorcová.

Bylinky a prírodné doplnky na posilnenie imunity počas nadchádzajúcej zimy

Energia jesene nás už teraz nabáda spomaliť a pripraviť sa na obdobie roka, keď sa obraciame do svojho vnútra. Dni však stále sprevádza teplé a zlatisté svetlo, žiarivé farby a sila prírody, z ktorej môžete načerpať silu a obrniť sa proti sezónnym chorobám. Doprajte si sebalásku v podobe chytrej prevencie a užite si jeseň a zimu v zdraví a radosti. Aké bylinky, doplnky, adaptogény a návyky je ideálne zaradiť práve teraz?

 

Autorka: Jana Soutor Raganová

Recepty pre začiatočníkov s fermentáciou

Začínate s fermentáciou a chcete sa naučiť základné postupy, ktoré môžete posúvať na vyššiu úroveň? Vyskúšajte 2 tradičné recepty, aby ste objavili základné techniky fermentácie a pomaly pripravili svoj črevný mikrobióm na pravidelnú konzumáciu živých potravín. 

Z čoho sa skladá tá najlepšia desiata?

Kto má doma malých stravníkov vie, že jedlo býva veľkou témou. Deti sú buď veľmi vyberavé a chcú stále tie isté potraviny (často nie práve najzdravšie) alebo sú stále hladné a my už nevieme, čím ich uspokojiť. Ako môžete zlepšiť výživovú hodnotu stravy vášho dieťaťa a dostať do nej tie najzdravšie ingrediencie bez toho, aby vaša ratolesť vymýšľala pri každom súste? Máme pre vás niekoľko praktických tipov. 

Autorka článku: Jana Soutor Raganová

 

Pred slnkom vás ochráni správna životospráva

Slnko je najväčším a najsilnejším zdrojom energie. Jeho účinky nie sú vo svojej podstate zlé ani nepriaznivé. Ak náhodou sú, máme pre vás úprimnú správu: pravdepodobne si za to môžeme sami. Väčšinu roka sme v uzavretých priestoroch a slnečným lúčom sa naplno vystavujeme len v lete, keď nie sme prispôsobení ich intenzite. Ako sa teda pripraviť na leto s pomocou prírodných zdrojov?

Autorka: Jana Soutor Raganová