To najlepšie, čo sa
môže stať kokosu.

FILOZOFIAHarmónia je cesta

Harmóniu vnímame ako prirozený stav prírody i človeka. Nájsť ju je nepretržitý proces balancovania, vyvažovania a hľadania. Akonáhle ju raz nájdeme, už sa k nej vracia o dosť ľahšie.

Veríme, že harmónia sa vďaka sile kokosu obnovuje ľahšie.

Sila kokosu

Kokos je odpradávna považovaný za superpotravinu. Legendy hovoria, že by sme na svete prežili len vďaka nemu. Kokos hydratuje, regeneruje, dodává energiu a je plný zdravých tukov, elektrolytov, vitamínov, minerálov i antioxidantov. Plný enzýmov a prebiottickej vlákniny je mladý kokos skvelým základom pre fermentáciu.

Vsádzame na skutočnosť

Luxus je podľa nás ochutnať kokos práve odtrhnutý z palmy v thajskej džungli, a preto neustále vyvíjame metódy, ako si ho dopriať i v mestách. Našťastie sme objavili, na čo kokos počúva. Je to fermentácia, paskalizácia a hlboké zmrazennie. Vďaka ním zažijete tú nejskutočnejšiu chuť a vôňu kokosových produktov i u nás na Slovensku.

100% chuť

Všetky naše produkty starostlivo testujeme a keď nám čokolvek nesedí, k vám to nikdy nepustíme. Nezľavujeme z chuti ani dalších prirozených vlastností kokosu na úkor dlhšej trvanlivosti či predajnosti. Preto si niektoré naše výrobky musíte pred použitím napríklad pretrepať alebo ohriať.

Inovácie

Piemernosť nie je nič pre nás. Túžime po tom najkvalitnejšom a hlavne najchutnejšom produkte na trhu, a preto objavujeme nové smery a možnosti – či už je to detoxikačná kúra, prebiotický yoguard alebo symbiotický kokosový keefir.

Udržateľná hojnosť

Ani príliš, ani málo. Peniaze sú potrebné, ale nejdeme cez mŕtvoly. Chceme vytvoriť férovú firmu, ktorá prosperuje a zároveň nezľavňuje z kvality.

Poctivý prístup

Okrem paliem spoločne s vami pestujeme tiež lokálne komunity. Vďaka predajom kokosov majú farmári, ich zamestnanci i deti možnosť platiť si základnú zdravotnú starostlivosť, chodiť do škôl a získať pocit, že si ich prácu niekto váži. A to nie je málo.

Sebaláska

Veríme v schopnosti vlastného tela k sebauzdraveniu. Veríme, že si zaslúži tu najlepšiu starostlivosť. A tiež veríme, že sebaláska niekedy nie je len horúca vaňa, čokoláda a bublinky. Že to občas môže byť i nie úplne pohodlná vec – ako pot vo fitku, poctivá sebareflexia alebo detox. Ale že i napriek tomu, a možno práve kvôli tomu, má hodnotu.

Evolúcia je viac ako revolúcia

Nekričíme, nedemonštrujeme, nerobíme pokrik a nemáváme transparentmi. Radšej inšpirujeme – cestou, v ktorú veríme.

„Naša cesta nie je dokonalá, ani tá jediná správna. Ale my v ňu veríme a vďaka nej sa učíme.“

Kto stojí za Wild & Coco?

Filip Říha

Zakladateľ a hlavný stratég firmy. Každý deň trávi čas v lese, v pohybe a so svojou milovanou rodinou. Venuje sa dlhé roky zvyšovaniu kvality života a biohackingu. Vyvíja nové produkty a výrobné postupy.

Kateřina Andělová

Neopísateľná, inšpiratívna a nás všetkých podporujúca. Kateřina je ženou Filipa a tímovou šamankou. Jej náročný vkus a dalšie podnety formujú, kam Wild & Coco smeruje.

František Procházka

Má rád život v pohybe. Veľkú radosť mu robí, keď pobehuje po horách a pije pri tom kokosovú vodu. Pracuje na sebe rovnako intenzívne ako na dobrých vzťahoch s klientmi. Ak vás zaujíma kokosový jogurt, neexistuje vhodnejšia osoba.

Vladimír Nývlt

Miluje prírodu, verí v skutočnosť, pohyb, hľadanie a rast. A kokos 😊. Spoločne s Filipom se podieľa na tvorbe a realizácii stratégie firmy. A má len 2 úlohy: Aby sa „to všetko“ stalo a podarilo a tiež vytvárať tie naj naj podmienky pre celý Wild & Coco tím.

Adriana Gogová

Miluje prírodu, beh a život. Je presvedčená o tom, že kľúčom ku šťastiu je úplne prijatie. Za jej úsmevom sa skrýva radosť z malých vecí, ktoré robí s veľkou láskou. Do kokosu sa zamilovala pri prvej návšteve Thajska. Lásku k Wild & Coco začala na Slovensku šíriť po prvej ochutnávke Cocoguardu. Dnes je zodpovednou osobou pre obchod a marketing na Slovensku.