S vďačnosťou najďalej dôjdeš. Praotec Čiech, 519 pred Kristom

Už vás niekedy ochránil niekto neznámy?

Občas čítame o statočných anonymných ochrancoch v novinových titulkoch. A pritom, takých ochrancov si nosíme vo vlastnom čreve! Baktérie rozhodne nie sú "ja" a keď sa o ne dobre staráme, poriadne nás chránia.

Mikrobóom je malým vesmírom v každom z nás

Každá baktéria má svoj účel, dohromady vzniká symbióza. My, ľudia, sme súčasťou väčšieho celku, ktorý nás presahuje. Sme vďační za príležitosť spolu-tvoriť tento celok.

Naše potraviny vznikli z darov planéty

A my ich s vďačnosťou vyrábame tak, aby z toho ľudia aj planéta mali radosť.

Svoju vďačnosť si nenechávame pre seba!

Podporujeme malých prirodzených farmárov v Thajsku. Chránime prales v Indonézii a na Kostarike. Dávame darčeky našim zákazníkom.

Rozdávame darčeky svetu, pridáte sa aj vy?

Toto je Merian Naša thajská kokosová parťáčka

Keď Atrey v roku 2016 stretol Jokea, asi najväčšieho odborníka na kokosy v Thajsku, padli si do oka a začali si hovoriť "bratia". Netrvalo dlho a spoločne vytvorili projekt, ako začnú spoločne zásobovať Európu panenskou kokosovou vodou a nepasterizovanou dužinou z mladých kokosov. To všetko v napojení na miestne rodinné farmy, ktorým sme mohli prisľúbiť pravidelné férové ​​príjmy, a oni nám zase prirodzene pestované mladé kokosy odrody Nam Hom. V roku 2021 Joke nečakane zomrel a jeho kokosovú továreň prevzala jeho žena Merian. Tá zdedila po Jokeovi aj jeho nadšenie pre kokosy a so svojou dcérou Noel ďalej rozvíjajú úzku spoluprácu s miestnymi farmármi aj s nami.

Bio kvalita

Bio pre nás znamená prirodzenosť a rozmanitosť. Tieto vlastnosti chceme zachovať vo všetkých miestach, kde kokosy pestujeme, spracovávame a... trávime.

15 lokálnych rodinných fariem

Naši thajskí pestovatelia žijú väčšinou v širších rodinách a spoločne spravujú svoje kokosové háje. Kokosy žnú sami, nepoužívajú na to opičky. Výnos z kokosovej bio produkcie je pre nich zárukou zaistenia základných potrieb.

Platíme vopred férové ​​ceny

Našim farmárom platíme vopred a cenu určujeme v závislosti od aktuálnej ceny kokosu, ku ktorej pridávame bio prirážku. Žiadne vyjednávanie sa nekoná.

Naša zodpovednosť

Sme si vedomí toho, čo robíme
Ekologická a ľudská výroba

Recyklujeme vodu a následne ju posielame ďalej do sveta čistú a zharmonizovanú. Zamestnávame vlastný výrobný tím a staráme sa o ich príbehy. Aby aj oni šírili naše poslanie ďalej.

Odberné miesta & vratné obaly

Radi dodávame viac zásielok na jedno miesto. Navyše v pohároch a sklenených fľašiach s odlepiteľnou etiketou. A v téglikoch z papiera.

Časť zisku vraciame späť planéte

Podporujeme tropické dažďové pralesy, kupujeme v nich pôdu a potom ju chránime s organizáciou Prales deťom. Podporujeme aj ľudské osudy v Čechách.