• Mladý kokosový orech Nam Hom
  • Mladý kokosový orech Nam Hom
  • zľava až 12%

Mladý kokosový orech Nam Hom

Čerstvý a prirodzene sladký mladý kokos. Tento kokos odrody Nam Hom z Thajska je plný osviežujúcej kokosovej vody i mladej kokosovej dužiny. Odroda Nam Hom patrí medzi najsladšie kokosové odrody na svete, jedná sa teda o jednu z najlahodnejších variánt mladého kokosu.

 

Zistiť viac
RAW
4,49 €
Za tento produkt získate 22 cococreditov
Skladom . Pravdepodobne bude u vás 26. 6. 2024.
Minimálna expirácia: 14 dní
Možnosti dopravy

Prechádzať sa po pláži, slniť sa na lehátku, užívať si čerstvý morský vzduch, vstrebávať každé pohladenie hrejivého slnka a pri tom ležérne popíjať príjemne sladkú a osviežujúcu vodu z čerstvo odtrhnutého mladého kokosu. Znie to ako sen? Nemusí byť! Do Thajska vás síce nevezmeme, ale priviezli sme kúsok Thajska za vami!

Vysoko kvalitné bio mladé kokosy pre vás s láskou pestujeme na thajskej organickej farme. Po zbere putujú do rúk kokosových majstrov, ktorí z kokosov osekajú časť ich šupky. To preto, aby bola ich preprava a následné otváranie sekáčikom či kokovrtom jednoduchšie. 

Krátko po tejto úprave kokos vyráža na cestu do Českej republky, kde sa nakrátko zastaví v našom sklade. Tam ho šetrne zabalíme, pridáme do balíčka s ďalšími dobrotami a kokos sa následne vydáva na cestu k vám, aby vám priniesol radosť a osvieženie. Mladý thajský bio kokos je pestovaný a spracovaný úplne bez chemického ošetrenia.

Kokosová voda, ktorej každý kokos obsahuje zhruba 300-400 ml, je cenná prírodná tekutina plná živín. Pýšiť sa môže obsahom minerálov na čele s draslíkom, fosforom, sodíkom a horčíkom, čo z neho robí unikátny iontový a hydratačný nápoj. Bohatá je tiež na polyfenoly. čo sú antioxidanty, ktoré majú blahodárny vplyv na celé naše telo. 

Kokosová dužina, v každom kokose obsiahnutá v množstve zhruba 100-150 g, je rovnako kvalitným zdrojom polyfenolov. Dužina z mladého kokosu obsahuje tiež vysoké množstvo prebiotickej vlákniny galaktomanan, ktorá je skvelou výživou pre probiotické baktérie v ľudskom čreve, nakoľko sa podiela na tvorbe zdravého črevného mikrobiómu.

Tento kokos je raw (bez ošetrenia vysokou teplotou).

Ako otvoriť mladý kokos? 

Návod na otvorenie sekáčikom nájdete tu.

Kokos sa dá tiež ľahko otvoriť nástrojom Kokovrt, ktorý nájdete tu

Trvanlivosť: Minimálne 14 dní od dátumu dodania.

Zloženie Mladý kokosového orechu Nam Hom

kokosová voda a dužina (kokosový orech)

RAW

Výživové hodnoty

Výživové hodnoty na 100ml
Kalórie 19
Vláknina 1,1 g
Sodík 73 – 105 g
Vápnik: 24 mg  
Sacharidy 11,04 – 17,10 g
Draslík 250 mg
Horčík 25 mg
Tuky 0 g
Z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
Vitamín C 2,4 mg
Transmastné kyseliny 0 g
Vitamín M – kyselina listová 3,0 mcg
Cholesterol 0 mg
Bielkoviny 1 g

Hodnotenie

Linda Zambrano Dachova 7. 9. 2022

Tieto čerstvé kokosy sú veľmi chutné, sladké. Vodu pijem priamo. Mladá dužina sa dá jesť lyžicou hneď po otvorení alebo použiť na smoothies a iné dobroty. Najlepšie kokosy v okolí. Určite odporúčam objednať 9ks.Teší sa z nich vždy celá rodina.

5,0
22 hodnotenie
Napíšte recenziu